Matura z angielskiego – przygotowanie wraz z repetytorium

Dlaczego warto wybrać właśnie książkę? Mamy przecież szeroki dostęp do różnych kursów internetowych, korepetycji oraz innych pomocy maturalnych, które mają całkiem szerokie grono sympatyków. Posiadają one jednak wiele wad, które jednoznacznie nakierowują nasz wybór na repetytoria. Koszt jest pierwszym powodem. Godzina prywatnych korepetycji z języka angielskiego potrafi kosztować tyle, co cały podręcznik! Różnica jest taka, że na zajęciach dodatkowych zyskujemy jedynie sześćdziesiąt minut czasu nauczyciela. Natomiast książka zapewnia nam materiały do pracy na minimum kilkanaście godzin. Jednak to nie wszystko. Podczas kursów języka angielskiego mamy z góry narzucone godziny nauki. Może to być poniedziałek o 16:00 czy nawet sobota 9:00. Często zdarza się, że akurat wypada nam coś ważnego w ten czas, przez co musimy niestety z tego zrezygnować. Nauka z podręcznikiem daje nam całkowitą dowolność. To my decydujemy, kiedy jest czas na naukę, a kiedy na odpoczynek. Co ważne, plany te możemy w każdej chwili zmienić. Pozostaje wciąż jednak pytanie: “Jakie repetytorium wybrać?”.

Szeroki dostęp do książek

W dzisiejszych czasach, gdy niemal na każdym rogu znajdziemy księgarnię, jesteśmy w stanie w każdej chwili zakupić upragnioną książkę bez najmniejszego problemu. Co więcej, dostęp do internetu stał się powszechny w większości domów, co pozwala na nieograniczony dostęp do literatury bez wychodzenia z mieszkania. Wybór odpowiedniego repetytorium maturalnego to mimo wszystko cięższe zadanie, niż by się mogło wydawać. Na rynku istnieje przynajmniej kilka wydawnictw godnych polecenia. Jeśli szukamy jednak konkretnego tytułu, warto jest zwrócić uwagę na repetytorium maturalne Longman.

Nauka angielskiego nigdy nie była bardziej przyjemna

Autorzy książki zadbali, by uczniowie korzystający z niej w sposób ciekawy, a co najważniejsze efektywny mogli się przygotować do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego. Repetytorium Longman zostało stworzone zgodnie z podstawową programową zapewniając zadania, które są idealnym treningiem dla maturzysty. Rozwijają one umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania oraz pisania. Tematyczne listy słów pozwolą uczniowi na poradzenie sobie z maturą ustną bez żadnych problemów. W książce została specjalnie wyznaczona część gramatyczna, która zawiera wszystkie potrzebne informacje do egzaminu dojrzałości. Setki zadań maturalnych dopełnią przygotowania każdego ucznia, by nie zaznał przykrego zaskoczenia w maju. Warto pamiętać, że inwestycja w edukację nigdy nie idzie na marne!

Technologia zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com